ВГО "Громадянський рух Олега Рябоконя" (gr_riabokonia) wrote in ua_opora,
ВГО "Громадянський рух Олега Рябоконя"
gr_riabokonia
ua_opora

Олег Рябоконь бачить в рішенні Конституційного суду загрозу для Януковича

Відомий юрист, екс-кандидат в Президенти України Олег Рябоконь вважає рішення Конституційного суду про відміну конституційної реформи 2004 року міною уповільненої дії. Адже немає нічого більш складного, більш сумнівного в успіху та небезпечного, ніж ініціювання змін в конституційному порядку. Президент Янукович обрав дуже слизький шлях для встановлення президентської республіки в Україні.
“Порушенням суспільного договору щодо форми правління в країні, який було досягнуто під час Помаранчевої революції між Кучмою, Ющенко і Януковичем, зірвано “стоп кран””, – говорить Олег Рябоконь, – “і це може дати підстави деяким гарячим головам розпочати масові політичні репресії не тільки в опозиційних, але й у провладних силах з метою перерозподілу повноважень і сфер впливу. Це відкине наш розвиток на десятки років назад.”
Рішення Конституційного Суду щодо неконституційності реформи 2004 року і повернення до президентсько-парламентської республіки, на думку Олега Рябоконя, відповідає бажанню більшості громадян зняти з себе відповідальність за те, що відбувається в країні, і перекласти її на плечі Президента, але ніяк не сприяє посиленню довіри населення до вищих органів влади. Судді Конституційного Суду, які в 2008 році закривали очі на неконституційність цього ж самого закону, несуть особисту відповідальність за підрив довіри до системи правосуддя в Україні. Це також вельми небезпечно для Президента Януковича, який декларує демократичні принципи і повагу до закону, оскільки судді, які знаходяться під впливом влади, завжди будуть видавати рішення на її користь, навіть коли під сумнів ставиться принцип верховенства права.
Рябоконь стверджує, що “такий всебічний “одобрямс” може призвести до почуття вседозволеності деяких високих посадовців в той час, коли більшість українців вже звикли жити в країні, де діють демократичні цінності. Подальші кроки в цьому напрямку неминуче призведуть до соціального конфлікту владної еліти і решти суспільства.”
Рябоконь вважає єдиним цивілізованим виходом із створеної конституційної пастки негайне ініціювання Президентом проведення всеукраїнського референдуму з затвердження нової редакції конституції і проведення виборів у всі гілки влади на підставі підтриманого громадянами основного закону.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 2 comments