На Чернігівщині від регіоналів тікають відомі люди

Партію регіонів у Чернігові на місцевих виборах залишив керівник її фракції в обласній раді – Петро Шаповал, відомий як її екс-очільник та колишній Посол України у Республіці Білорусь. Попри свої 62 роки, Петро Шаповал вирішив спробувати свої сили в одномандатному окрузі на виборах депутатів обласної ради і висунувся від маловідомої партії «Сила і честь» по Щорському району, в якому він у радянські часи працював першим секретарем райкому КПРС.
Інша відома у Чернігові особа, яка взяла участь у демарші, – Олег Білоусов. Екс-депутат міської ради від ПР, перший заступник міського голови напередодні виборів покинув свого шефа – діючого мера Олександра Соколова, який іде на вибори від «регіоналів». Олег Білоусов у свої 61 також вирішив перевірити власний рейтинг і буде брати участь у виборах депутатів Чернігівської міської ради від тієї ж партії – «Сила і честь».
Коментарі з цього приводу відсутні від обох сторін.
За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Чернігівській області

Євгеній Романенко
info@PFIRS.org

Листоноші Харкова агітують за Кернеса

У Харкові комунальні та державні підприємства задіяні у передвиборчій агітації одного з кандидатів на крісло мера Харкова – Геннадія Кернеса.
За інформацією спостерігачів ОПОРИ, працівники поштових відділень Харкова займаються розповсюдженням агітаційної газети з символікою Партії регіонів «Любить Харьков – работать для людей». У газеті є агітаційні матеріали на підтримку представника Партії регіонів, діючого очільника міста та кандидата в мери Геннадія Кернеса.
Крім того, на комунальних об’єктах Харкова розміщують агітаційні матеріали представників Партії регіонів, що балотуються на різні виборні посади в місті. До прикладу, в аптеці № 200, що на вулиці Леніна, висять плакати з агітацією за Геннадія Кернеса. А поруч розміщено матеріали на підтримку кандидата до Харківської міської ради по мажоритарному округу Віктора Кітаніна. Останній – представник Харківської міської державної адміністрації.
Також встановлені передвиборчі стенди у відпочинкових зонах міста. А саме, в Саржиному Яру відпочивальникам знову нагадують про кандидатуру Генадія Кернеса.
Оскільки Генадій Кернес – представник влади, виконуючий обов’язки міського голови, використання державних і комунальних підприємств для агітації є ознакою застосування адміністративного ресурсу.
За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Харківській області
Вікторія Шевчук
viktoria_as@ukr.net

Діючий мер Кіровограда проводить агітацію за бюджетні гроші

У період з 17 вересня по 15 жовтня агітатори Володимира Пузакова, діючого мера та кандидата на посаду міського голови, безкоштовно розповсюджували комунальну газету кіровоградської міської ради «Вечірня газета» серед жителів міста.
У 38 номері «Вечірньої газети» (від 17 вересня) та у номері 39 (від 24 вересня 2010) розміщено по 7-8 фотосюжетів з інформаційними матеріалами, на яких зображено Володимира Пузакова з різними соціальними групами населення під час проведення тих чи інших заходів.
Газета фінансується за рахунок бюджету міста.
Громадськість та представники різних політичних сил обурені таким способом ведення передвиборчої агітації, адже вважають це зловживанням службовим становищем.
За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Кіровоградській області

Зборовський Валерій
vozbor@ukr.net

У Житомирі кандидатів-однофамільників не допустили на вибори мера

Житомирський виборчком відмовив у реєстрації двом кандидатам на посаду міського голови, які мають однакові прізвища з уже зареєстрованими.
Один з претендентів, кому відмовили у реєстрації, – Наталія Шелудченко («Партія правозахисту»), однофамілиця чинного міського голови Віри Шелудченко (регіональна партія «Рідне місто»). Другому кандидату, Михайлу Развадовському («Нова Сила») теж не пощастило з прізвищем. Він виявився однофамільцем з уже занесеним до списку кандидатом Віктором Развадовським (Всеукраїнська Чорнобильська Народна Партія).
Спочатку в Житомирському виборчкому їм відмовили у внесенні до списку «у зв’язку з недостовірністю представлених документів». Але й після виправлень голова виборчкому Олена Дикунець відмовила кандидатам у реєстрації. Це викликало їхнє бурхливе незадоволення. Проте оскільки «двійники» подали заяву до виборчкому в останній день реєстрації, 6 жовтня, то часу на зв’язування обставин не вистачило.
Проте того ж дня кандидат у мери Наталія Шелудченко, однофамілиця чинного мера, подала заяву до Королівського районного відділу міліції. У скарзі йдеться про грубі порушення конституційного права обирати та бути обраним. Згідно ст. 157 Кримінального кодексу України, за таке «світить» обмеження волі строком від 3-х до 5-ти років.
Але, попри це, кандидатам-«двійникам» так і не вдалося потрапити до списків. Таким чином, за місце градоначальника у Житомирі 31 жовтня боротиметься 19 кандидатів.
За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Житомирській області

Миколаєнко Надія
diya_oksamytova@mail.ru

«Наша Україна» на Хмельниччині скаржиться на фальсифікації

Хмельницька обласна виборча комісія проголосувала за зняття з реєстрації кандидатів у депутати обласної ради від «Нашої України», мотивуючи своє рішення відсутністю інформації про проведення обласної конференції цієї партії. Голосування відбулося за ініціативи членів комісії від БЮТ.
Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА з посиланням на голову Хмельницької обласної організації «Нашої України» Андрія Сельського.
Водночас він пояснив, що 1 жовтня член політради Хмельницької обласної організації політичної партії «Наша Україна» Ірина Черкес особисто занесла повідомлення про проведення конференції партії до Хмельницької обласної виборчої комісії. Документи прийняла заступник голови ОВК Людмила Гулавська. Натомість згодом у комісії заявили, що такого повідомлення комісія не отримувала.
Відтак, Хмельницькі «нашоукраїнці» стверджують, що було сфальсифіковано записи у журналі реєстру повідомлень про проведення партійних конференцій і вилучено їхнє повідомлення.
«Наша Україна» у Хмельницькій області звернулася до суду з метою захисту своїх прав, однак рішення суду їх не задовольнило. Наразі партійці подали скаргу до Львівського апеляційного суду і вважають за необхідне провести незалежне розслідування цього факту прокуратурою.
Детальніша інформація у координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Хмельницькій області
Наталя Шмурікова
Тел.: 063 64 77 645

Кандидат в мери від Партії регіонів вже роздає землю в обмін на голоси

Кандидат на міського голову Тернополя від Партії регіонів побудував свою передвиборчу кампанію на обіцянці надати кожному мешканцю міста 0,1 гектара землі. Обіцянка побудована на нормах Конституції та Земельного кодексу України, які гарантують кожному громадянину право на землю. Цікаво, що Петро Гоч, кандидат від Партії регіонів, не просто обіцяє, а й гарантує це.Для отримання свого паю, виборцю пропонують зробити 5 кроків:
1. Заповнити заяву.
2. Зареєструвати її у пунктах прийому заяв від Партії регіонів.
3. Прийти на вибори та проголосувати за Петра Гоча.
4. У разі перемоги Гоча особисто прийти у загальний відділ міської ради для офіційної реєстрації заяви.
5. Отримати рішення про безоплатне надання земельної ділянки протягом встановленого законодавством терміну.
Як відбувається оформлення анкет в обмін на голоси можна подивитись на цьому відео.
Аби дізнатися, наскільки взагалі реалістичні обіцянки Гоча, спостерігачі ОПОРИ звернулися за коментарями до керівника прес-служби Тернопільської міської ради Олега Удича. За його словами, згідно генерального плану, до міста Тернополя належить приблизно 5 800 га землі. Водночас загальна кількість мешканців міста – близько 217 тис. Очевидно, щоб кожен тернопільчанин отримав гарантований Гочем пай, не вистачить землі, навіть якщо розділити усю територію Тернополя разом з адміністративними й житловими будівлями, дорогами, а також одним з найбільших в Україні міським ставом.
За інформацією спостерігачів ОПОРИ, лише з 3 по 6 жовтня агітатори Партії регіонів оформили 1000 анкет на отримання землі.
ОПОРА закликає Центральну виборчу комісію, правоохоронні органи та тернопільську ТВК дати оцінку таким діям кандидата, зокрема, вирішити, чи можна вважати їх підкупом виборців і чи спостерігається порушення виборчого законодавства.
Детальніше інформація у координатора кампанії громадського спостереження ОПОРИ в Тернопільській області
Святослав Липовецький
Тел.: 097-548-34-08

Діючому меру Канева не дозволяють перемогти на виборах вчетверте

Канівська міська територіальна виборча комісія не зареєструвала діючого мера Василя Коломійця кандидатом навіть на підставі рішення суду.
Відмову у реєстрації кандидатом на посаду міського голови Василя Коломійця Канівська міська ТВК мотивує тим, що документи до комісії були подані ним не особисто, а через представника. Такі дії виборчої комісії діючий мер оскаржив у Черкаському окружному адміністративному суді.
На думку члена бюро Канівської міської організації політичної партії «Сильна Україна» Романа Кучеренка, таким чином виборча комісія, підконтрольна трьом парламентським партіям, усуває конкурентів.
Наразі є кілька реальних претендентів на крісло мера Канева. Серед них діючий міський голова Василь Коломієць, який вже тричі вигравав вибори, і кандидат від Партії регіонів Віктор Ніколенко.
У той самий час, за словами голови Канівської міської виборчої комісії Наталії Кожушко, на членів комісії чиниться тиск. Через це 11 з 18 членів комісії написали у ЦВК заяви з проханням звільнити їх у зв’язку з тим, що «постійно блокується робота комісії суб’єктами виборчого процесу, і це не дає можливості повноцінно працювати та виконувати покладені обов’язки».
Київський апеляційний суд виніс рішення про те, що міській ТВК рекомендовано розглянути питання про реєстрацію В. Коломійця. Комісія провела обговорення і шляхом таємного голосування вирішила, що В. Коломієць не боротиметься за посаду мера Канева.
За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА Черкаської області

Микола Макуха
makuha-m@opora.org.ua

«Батьківщина» не потрапила ні до міської, ні до обласної ради Тернополя

15 жовтня 2010 р., Тернопільська обл.: Політична партія «Батьківщина» втратила можливість бути присутньою у найважливіших в Тернопільській області радах.

Минулого року під час дострокових виборів до обласної ради 2009 р., після спроб добитися визнання виборів недійсними, БЮТ відмовився від своїх 12-ти мандатів в новообраній обласній раді.

Цього року в лавах «Батьківщини» виник конфлікт вже навколо формування списків кандидатів до міської ради. Керівництво міської організації провело партійну конференцію вночі з 26 на 27 вересня на якій висувалися кандидатури до міської ради. На конференції був присутній голова міської ТВК, що її легітимізувало.

У свою чергу Тернопільська обласна організація «Батьківщини» не визнала легітимність конференції міської організації та звільнила від виконання обов’язків голову міської організації партії, звинувативши його при цьому у рейдерстві та викраденні партійної печатки. Відповідну заяву з переліченими фактами було передано в органи МВС та прокуратуру.

Також відмовилися визнавати міську партійну організацію Тернополя та її списки кандидатів і в центральному офісі партії в Києві.

Таким чином, розкол в партійних лавах призвів до того, що Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» буде фактично позбавлено представництва як в обласній, так і в міській раді Тернополя.

Контакти координатора кампанії громадського спостереження в Тернопільській області:

Святослав Липовецький,
моб.тел.: 097-548-34-08

В Николаевской области массово снимают депутатов Народной Партии

В Первомайске Николаевской области сняли свои кандидатуры шесть кандидатов в первомайский горсовет от Народной партии. Ранее, 4-го октября, так же поступил один из претендентов на пост городского головы Вячеслав Григоренко (Народная партия).

Первую пятерку Народной партии Первомайская городская избирательная комиссия официально сняла с регистрации 4-го октября.
Таким образом, за бортом избирательной кампании оказались начальник строительного предприятия Вячеслав Григоренко, заведующая Первомайским ГорОНО Галина Остапенко, главврач Первомайской центральной районной больницы Константин Некрасенко, пенсионер, экс-мэр Первомайска Николай Тимощук, директор ВАТ «Бриг» Николай Новицкий.

12-го октября этот список пополнила Ольга Присяжнюк, директор Первомайского медицинского училища.
Теперь главными претендентами на кресло мэра Первомайска остаются Людмила Дромашко от Партии Регионов и Владимир Симаченко от УНП.
Однако, как сообщают наблюдатели ОПОРЫ, со ссылкой на пресс-службу УНП, автопредприятие кандидата в мэры Симаченко внепланово проверяет налоговая инспекция.
Ранее, ОПОРА заявляла про многочисленные факты давления на бизнесменов, служащих госпредприятий и работников бюджетной сферы, в связи с их участием в выборах не под знаменами Партии регионов.

Более детальная информация у координатора кампании гражданского наблюдения за местными выборами ГС ОПОРА в Николаевской области:
Елена Кабашная
dana95ke@ukr.net

Скільки платять за роботу на виборах в Одесі?

15 жовтня 2010 р., м. Одеса: Під час виборчої кампанії з‘являється можливість підзаробити у студентів та у пенсіонерів.
Громадські спостерігачі ОПОРИ в Одесі спробували дізнатися: скільки тепер партії платять за різну роботу на виборах.

Як повідомили спостерігачам мешканці кількох будинків на вулиці Гімназійній, представники Партії регіонів пропонували їм по 50 гривень за те, щоб вивісити партійний прапор на балконі.

А студенти Національного Університету імені Мечникова зізналися, що за 30 гривень на день беруть участь у мітингах на підтримку різних політичних сил.

Втім, за спостереженнями представників ОПОРИ, мешканці Одеси не досить активно вивішують прапори на своїх помешканнях. А от у мітингах беруть участь з великою охотою.

Спостерігачі ОПОРИ і надалі досліджуватимуть тему залучення простих людей до агітації за гроші.

Детальніша інформація у координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА в Одеській області.
Вєра Грузова
gv.od.ua@gmail.com