Голова ТВК визнав, що влада наказала йому знімати партію з реєстрації

14 жовтня, м. Першотравенськ (Дніпропетровська обл.): Партію «Єдиний Центр» в Першотравенську (Дніпропетровської області) зняли з реєстрації через двізнок з міськвиконкому - про це на судовому засіданні відкрито заявив голова Першотравенської міської виборчої комісії Петров В.І.
Раніше представники партії подали документи без усіляких перешкод, але 8-го жовтня о 9-тій годині членам ЄЦ було видано рішення про скасування реєстрації їхніх кандидатів. Представники партії одразу ж подали апеляцію до Дніпропетровського окружного адміністративного суду. Викликаний на судове засідання голова ТВК Петров на питання суддів про причини скасування реєстрації списку кандидатів від ЄЦ, несподівано відповів:
«7-го числа зранку мені зателефонувала начальник управління внутрішньої політики міськвиконкому Надія Гаркава та каже: як це у вас тут зареєстрована партія Єдиний Центр? В неї ж проблеми! Треба щось з ними вирішувати!»
Як з’ясувалося, партія згідно закону, переоформлювала зміни у складі керівництва, і управління юстиції їх ще опрацьовувало. Скориставшись, цією зачіпкою, та за підказкою міської адміністрації, ТВК й зняло партію з виборчих перегонів у Першотравенську.
Втім, не зважаючи на щире і сенсаційне зізнання голови ТВК, колегія суддів Дніпропетровського окружного адміністративного суду відмовила у задоволенні позову партійній організації «Єдиного Центру» щодо поновлення реєстрації списку кандидатів.
Представники ГМ «ОПОРА» у телефонному режимі намагалися отримати коментарі голови ТВК Петрова В.І., але після запитання, він, пославшись на невідкладні справи поклав слухавку.
Примітний факт: рішення про скасування реєстрації було видано о 9 годині ранку із зазначеною датою 8 жовтня, а реально засідання ТВК у той день було лише о 16.00.
Представники «Єдиного Центру» збираються оскаржувати рішення адміністративного суду в апеляційному суді, але розгляд цієї справи, напевне відбудеться вже після виборів.

За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Дніпропетровській області:
Федько Сергій
kryvyjrih@opora.org.ua

У Черкасах виборців «купують» горілкою, вином, цукерками та млинцями

14 жовтня 2010 р., м. Черкаси: Кандидати у депутати активно пропагують свої прізвища через подарункові пакунки. Про це повідомляють спостерігачі громадянської мережі ОПОРА.

Так, кандидат у мери м. Черкаси від «Народної Демократичної партії України» Анатолій Гладкий саме під час виборчої кампанії вирішив привітати працівників освіти з їх професійним святом печивом та солодкою водою.

Генеральний директор заводу «Національна горілчана компанія» ГК «Баядера» Микола Бабич вітав пенсіонерів з Днем людей похилого віку. У селах Білозір'я, Яснозір'я та Мошни від його імені людям похилого віку роздавали вітальні листівки та подарункові пакети з пляшкою горілки, пляшкою вина, набором посуду, фотоальбомом та ручкою. Усі ці дії можна було б вважати щирою турботою про людей. Проте дуже цікавим фактом є те, що Микола Бабич балотується депутатом до обласної ради.

Не відстала у цьому контексті і «Народна партія», яка підготувала народне свято у центрі міста, де черкащан пригощали млинцями, чаєм та яблуками.

За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА Черкаської області:

Микола Макуха
e-mail: makuha-m@opora.org.ua

Партія регіонів зі скандалом захопила владу в тростянецькій виборчій комісії

12-го жовтня у Тростянці (Сумська область) член ТВК від Партії регіонів змінила керівництво міської комісії на користь провладних партій.

В ході засідання районної виборчої комісії заступник голови Олена Кулініч змінила порядок денний засідання і винесла на розгляд питання про припинення повноважень голови (УСДП), заступника (партія «Рідне місто») і секретаря (СПУ) міської ТВК. Про причини внесення такого питання та підстави звільнення керівників підпорядкованої їй комісії, Кулініч не повідомила.

Під час сварки, яка зчинилася після внесення такої пропозиції, Олена Кулініч запропонувала видалити з залу, де проходило засідання, журналістів місцевого телебачення «Голос громади». Попри те, що голова міської комісії та деякі члени від опозиційних партій не погодилися з пропозицією, питання було проголосовано.

Під час перерви в засіданні, як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, Олена Кулініч із застосуванням фізичної сили вирвала у голови районної комісії папери, необхідні для продовження роботи.

Таким чином, під тиском заступника голови районної ТВК, міська комісія припинила повноваження своїх голови, заступника та секретаря. Також члени комісії проголосували за новий її склад. Головою комісії було призначено представника Партії регіонів, заступником голови – від ПРП, а секретаря від КПУ. Членам комісії від опозиційних партій було оголошено, що нове керівництво почне роботу 13-го жовтня.

Члени звільненого складу міської ТВК подали письмові заяви до районної ТВК з вимогою надати їм рішення комісії для оскарження в суді.

За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Сумській області:
Хоруженко Олександр
Oleksandr.Khoruzhenko@gmail.com

Влада відхрещується від розколу «Батьківщини» на Івано-Франківщині

Лідерка ВО «Батьківщина» Ю. Тимошенко днями заявила про клонування владою у м. Коломиї (Івано-Франківська область) місцевого партійного осередку. Її слова заперечив голова Івано-Франківської ОДА М. Вишиванюк, який навіть присвятив цьому питанню окрему прес-конференцію. Як дізналися спостерігачі ОПОРИ, голова ОДА стверджує, що конфлікт довкола коломийської «Батьківщини» триває ще з 2005 року і до нього він жодного стосунку не має.

Паралельна організація «Батьківщини» в Коломиї утворилася після того, як 2005 року в результаті конфлікту, забравши печатку організації, від «Батьківщини» відійшло декілька людей на чолі з М. Голінеєм. Нове керівництво Коломийської міської організації партії «Батьківщина» отримало в органах юстиції нове свідоцтво та з дозволу органів внутрішніх справ виготовила нову печатку. Проте старі свідоцтво і печатка залишились не вилученими у Голінея і він ними намагався скористатися при реєстрації виборчого списку на виборах 2006 року та на цьогорічних місцевих виборах.

Натомість, голова фракцію БЮТ у Івано-Франківській облраді Юрій Романюк заявив спостерігачам ОПОРИ, що він вважає саме чинну владу винною у тому, що правоохоронці не реагують на звернення «Батьківщини». Зокрема, за словами Романюка, вони досі нічого не зробили, аби притягнути до відповідальності творця паралельної організації за намагання зареєструвати виборчий список псевдо«Батьківщини» у виборчих комісіях.

Подібний приклад «клонування» «Батьківщини» Ю. Романюк навів у м. Болехові, де також були намагання зареєструвати виборчий список із осіб, що не належать до даної партії. За його словами, це робила людина, яка очолює осередок партії «Відродження». Нагадаємо що саме за списками цієї партії у 2006 році до Івано-Франківської обласної ради обраний М. Вишиванюк. Проте у «Батьківщині» стверджують, що спроби «клонування» були невдалими і у виборчих комісіях зареєстровані справжні списки цієї партійної організації

За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження у Івано-Франківській області:

Іван Маруняк
E-mail: i.marunyak@opora.org.ua

Виборчі комісії таки зареєстрували «Батьківщину» на Черкащині

Спостерігачі від громадської організації ОПОРА досліджували ситуацію, яка склалася навколо Чорнобаївської та Золотоніської ТВК.

Раніше, під час візиту на Черкащину, віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко заявив, що обласна влада застосовувала всі методи впливу аби зняти «Батьківщину» з виборів у Чорнобаївському та Золотоніському районах Черкаської області. Як дізналися спостерігачі ОПОРИ, в Золотоніському районі суд виніс рішення, яким рекомендував територіальній виборчій комісії не реєструвати список «Батьківщини» через порушення під час проведення районної конференції.

Однак, Золотоніська ТВК не взяла судову ухвалу до відома й тому списки «Батьківщини» по Золотоніському району було все ж таки зареєстровано.

Вирішили проблему й з Чорнобаївською ТВК. 11-го жовтня, Черкаська обласна виборча комісія прийняла на своєму засіданні рішення про скасування постанови підпорядкованої їй Чорнобаївської районної виборчої комісії.

До речі, голова Чорнобаївської районної виборчої комісії також відмовився реєструвати, крім списків "Батьківщини", ще й списки Соціалістичної партії, Селянській партії України та Партії пенсіонерів. Ці партії скарги не подали й тому ОВК питання по них не розглядала – вони залишились незареєстрованими.


За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА Черкаської області:

Микола Макуха
e-mail: makuha-m@opora.org.ua

Влада Дніпропетровська заблокувала доступ до виборчої комісії

6-го жовтня в м Дніпропетровськ журналістів політичної програми «Между строк» (канал «ТЕТ-Дніпропетровськ») не пустили на засідання Дніпропетровської міської виборчої комісії. Приводом для цього стало розпорядження мера міста Куліченка І.І. «про заборону пронесення відео та фототехніки до міськради». Територіальна виборча комісія міста знаходиться саме в приміщенні міської ради.
Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, вхід до мерії було очеплено залізним парканом та працівниками МВС у кількості близько 25 осіб. Всередині приміщення знаходилося ще стільки ж міліціонерів разом із заступником начальника дніпропетровського міського УВС Володимиром Седлецьким, які і не впустили журналістів на засідання ТВК, незважаючи на те, що представники ЗМІ показали посвідчення. Журналісти послалися на закон про вибори, який дозволяє їм безперешкодно відвідувати засідання комісії.
Кореспонденти прибули на місце разом з депутатами міської ради та намагалися потрапити до приміщення ТВК, щоб з’ясувати чому було відмовлено в реєстрації партії «Громадська сила». Після декількох спроб потрапити на засідання заступник начальника УВС запропонував спитати дозволу голови комісії щодо присутності представників ЗМІ. Він особисто піднявся до ТВК і згодом повідомив рішення голови комісії: «журналісти можуть заважати роботі і тому вона відмовляється пускати їх на територію ТВК».
Подробиці конфлікту можна переглянути на цьому відео:
http://www.youtube.com/watch?v=7l9HfZ4RyxA&.
В свою чергу керівник прес-служби міської ради Наталія Бабаченко спростувала інформацію про наявність розпорядження міського голови про заборону допуску журналістів до приміщення міськради, у тому числі ТВК. «У нас немає такого розпорядження і ніколи не було - усі журналісти проходять за журналістськими посвідченнями» - сказала Бабаченко, хоча на відео можна побачити абсолютно протилежне.
Спостерігачі ОПОРИ на власні очі бачили як представники «34 каналу» декілька днів потому після цього «розпорядження» потрапляли до ТВК без перешкод. Тому можна стверджувати про вибіркову «нетерпимість» до ЗМІ.
Також очевидно, що розпорядження мера міста протирічить Конституції України і закону про місцеві вибори, відповідно до яких представники ЗМІ можуть без перешкод бути присутніми на засіданні ТВК.
За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Дніпропетровській області:
Федько Сергій
kryvyjrih@opora.org.ua

Необхідно переконати громадян повірити у власні сили

Представники ВГО «Громадянський рух Олега Рябоконя» взяли участь у зборах територіальної громади м. Києва, що відбулися 12 жовтня в Будинку вчених. На заході було прийнято рішення про проведення референдуму щодо ліквідації районних рад в місті Києві та дострокового припинення повноважень Київського міського голови та Київської міської ради. В результаті на остаточний референдум були сформульовані наступні питання:
1.Чи підтримуєте Ви дострокове припинення повноважень Київського міського голови Л.М.Черновецького?
2.Чи підтримуєте Ви дострокове припинення повноважень діючої Київської міської ради 6 скликання?
3. Чи підтримуєте Ви існування районних рад у м.Києві?
Подальшим кроком стало формування ініціативної групи для збирання підписів громадян під вимогою про проведення місцевого референдуму.
За чинним законодавством України проведення референдуму мають підтримати не менш як 10% жителів столиці.
Як зазначила член ініціативної групи, Голова наглядової ради ВГО «Громадянський рух Олега Рябоконя» Тетяна Будагова, збір підписів є не тільки важливою, але й досить важкою справою.
«Адже необхідно переконати громадян повірити у власні сили, в те, що від кожного підпису та голосу буде залежати подальша доля нашого міста. На жаль, наша організація неодноразово стикалася з апатією й пасивністю громадян. Тому для досягнення бажаного результату ініціаторам референдуму доведеться докласти чимало зусиль», - зазначила Т. Будагова.
У зборах взяло участь більше 200 городян, представників громадських організацій, юристів, політичних діячів, що дає змогу вважати збори легітимними.

У Кіровограді зі складу виборчої комісії виключили представника неіснуючої партії

12-го вересня Кіровоградська міська територіальна комісія виключила зі складу Кіровської районної в місті Кіровограді виборчої комісії Валерія Пузиря, який був зареєстрований від міської організації партії Нова генерація України.

Підставою для прийняття такого рішення було повідомлення із Головного управління юстиції в Кіровоградській області про те, що така партія не зареєстрована.


За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Кіровоградській області:

Зборовський Валерій, координатор
vozbor@ukr.net

У Луганську кандидат в мери погрожує тим, хто протестує проти незаконної забудови?

Мешканці житлових будинків на перехресті вулиць Деміна, Херсонської, Кольцева, 25 квартал у місті Луганськ нещодавно протестували проти зведення автозаправки поблизу їхнього житла.

Члени створеної півроку тому ініціативної групи «Захист громади» звинувачують у організації забудови колишнього керівника УМВС в Луганській області, а нині кандидата на посаду міського голови Луганська - Володимира Гуславського. Люди, що зібралися на пікет, вважають побудову автозаправки протиправною. За їх словами Луганська міська рада дозволу під будівництва АЗС не давала.Під час акції протесту до пікетників, що розвернули наметове містечко приїхав сам Володимир Гуславський разом з адвокатом. У спілкуванні з жителями він заявив, що не має стосунку до цієї забудови і закликав жителів не чіпати його ім’я.

За словами жителів, наприкінці акції протесту, Гуславський підійшов до одного з учасників, студента Володимира Смолякова та погрожував йому відрахуванням з вишу, якщо він не припинить жити в наметовому містечку та протестувати проти незаконної забудови.

В телефонному інтерв’ю спостерігачам Громадянської мережі ОПОРА генерал Гуславський спростував цю інформацію та зазначив, що це провокація проти нього, як сильного кандидата на посаду міського голови.


Максим Данильченко,
Координатор кампанії громадського спостереження ГМ ОПОРА у Луганській області,
e-mail: opora-lug@ukr.net

У Василькові кандидатам від опозиційних партій б’ють шибки та палять авто?

У Василькові Київської області виник конфлікт навколо реєстрації кандидатів у депутати міської ради. Васильківська міська ТВК масово відмовила у реєстрації кандидатів від місцевих осередків партій «Фронт Змін», «Єдність», «Сильна Україна», «Свобода», «Нова Політика», «Батьківщина». Про це повідомляють спостерігачі громадянської мережі ОПОРА.

Незареєстровані кандидати повідомляють, що після того, як їх скарги були подані на розгляд суду, 10 жовтня, невідомі вчинили напад на магазини, що їм належать. А одному з кандидатів від партії «Єдність» намагалися спалити авто. Ці дії кандидати в депутати пов’язують з конфліктом з ТВК.

За їх словами, міська ТВК з самого початку чинила перешкоди в реєстрації кандидатів. З першого дня подання документів співробітники ТВК реєстрували в день не більше одного кандидата. Проте, заявки від бажаючих все ж було прийнято 5-6 жовтня. А вже 9 жовтня більшість кандидатів від партій, які не входять до влади, отримали відмови.

Представники зазначених партій звинувачують ТВК у фальсифікації документів. Як зазначає голова місцевого осередку партії «Фронт Змін» Сергій Бирюков, поданні ним документи були підготовлені згідно вимог, проте йому було відмовлено через порушення в їх оформленні: відсутність офіційної шапки, та неправильна нумерація в списку кандидатів. «Документи були навмисне сфальсифіковані ТВК», запевняє він.
Про аналогічну ситуацію розповідає голова місцевого осередку партії «Сильна Україна» Володимир Бенківський. У рішенні, виданому його осередку, трапляються прізвища членів інших партій, та вимагається вказати дані, які необов’язкові для вказування.

Голова місцевої організації партії «Єдність» Олександр Бабарика каже, що окремі списки кандидатів після того, як їх повернуло ТВК виявилися сфальсифікованими і з підробленими партійною печаткою та підписами.

За словами Олександр Бабарика, ТВК не змогла надати на засідання суду протоколи своїх засідань та оригінали поданих від партій документів.

Голова Васильківської міської ТВК Олександр Крикунов (політична партія «Наша Україна»), всі звинувачення у фальсифікаціях заперечує. Він запевняє, що ТВК діяло в рамках закону. Тому, за відсутності необхідного переліку відомостей про кандидатів та правильного їх оформлення, комісія відмовила окремим партіям в реєстрації.


Олександр Горлушко,
Координатор кампанії громадського спостереження ГМ ОПОРА у Київській області
e-mail: aleksandr.gorlushko@gmail.com